1. Kiedy najlepiej zarezerwować sesję ślubną?

Im wcześniej, tym lepiej. Przy rezerwacji terminów obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a więc jeśli bierzecie ślub w szczycie sezonu, warto zarezerwować termin nawet rok wcześniej.
Jeśli podobają Wam się moje zdjęcia i wiecie już, że mam wolny interesujący Was termin, spotkajmy się i porozmawiajmy. Obejrzycie przykładowe albumy i pełne reportaże. Po takim spotkaniu termin jest dla Was wstępnie zarezerwowany przez 5 dni. Ostateczna rezerwacja terminu jest równoznaczna z podpisaniem umowy i wpłaceniem zadatku.

2. W jakim stylu pracujesz?

W czasie ślubu pracuję dyskretnie, nie ingeruję w wydarzenia, nie ustawiam kadrów, za to rejestruję najpiękniejsze emocje i najważniejsze wydarzenia. Jeśli chcecie po ceremonii lub w trakcie wesela zrobić zdjęcie grupowe lub krótką sesję z najbliższymi, oczywiście wtedy pomogę Wam się ustawić i podpowiem jak pozować. Każdy para jest inna, a każdy ślub niepowtarzalny, dlatego też do każdego wydarzenia podchodzę indywidualnie.

3. Jak wygląda u ciebie sesja plenerowa?

Sesja plenerowa może być zrealizowana w dniu ślubu lub kilka dni po nim. Polecam ten drugi wariant, ponieważ wtedy już nie będziecie się stresować, spieszyć, nie trzeba też będzie tak uważać na sukienkę. Sesja w innym dniu niż ślub trwa ok. 5 godzin i w tym czasie odwiedzamy kilka wcześniej wybranych wspólnie miejsc, robimy zdjęcia różnorodne i w kilku stylach.
W czasie sesji plenerowych zawsze pracuję z asystentem, który obsługuje blendy, rozpraszacze i zewnętrzne lampy, aby zdjęcia wyszły piękne nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.
Miejsce na sesję wybieramy wspólnie. Uważam, że najlepsze są takie, które będą przywoływały w Was miłe wspomnienia lub mówiły coś o Was – być może będzie to miejsce, w którym się poznaliście, albo związane z Waszymi zainteresowaniami. Jeśli jednak nie macie takich miejsc, zaproponuję Wam dobre i sprawdzone lokalizacje.
Jeśli wymarzyliście sobie zdjęcia w starej fabryce, czy na dachu wieżowca, znajdę najlepsze miejsce i załatwię formalności. Jeśli chcielibyście sesję poza Warszawą lub poza granicami Polski, chętnie się tam z Wami wybiorę!

4. Ile zdjęć dostaniemy, w jakim formacie i jak długo będziemy na nie czekać?

Ilość zdjęć zależy od zakresu usługi, który wybierzecie. Przy pełnym pakiecie (od przygotowań po oczepiny plus plener) jest to ok. 300 starannie wyselekcjonowanych zdjęć, tworzących spójną całość. Zdjęcia, które przekazuję są w formacie .jpg, obrobione, w pełnym rozmiarze oraz pomniejszone i przygotowane do prezentacji w internecie. Nigdy nie przekazuję zdjęć nieobrobionych lub w „surowych” (w formacie .RAW). Do tego, w zależności od Waszych preferencji, możecie otrzymać zdjęcia w tradycyjnym albumie wyklejanym lub w formie profesjonalnego fotoalbumu.
Wiem, że niecierpliwie czekacie na zdjęcia, zastanawiając się jak wyszły, dlatego kilka pierwszych zdjęć (oczywiście obrobionych) dostaniecie ode mnie mailem już 2-3 dni po weselu. Na galerię internetową ze wszystkimi zdjęciami będziecie musieli poczekać ok. 5-6 tygodni. Korzystając z tej galerii będziecie mogli wybrać zdjęcia do swojego albumu lub też powierzyć wybór mi. Gotowy album i zdjęcia na płycie DVD dostaniecie ok. 8 tygodni po ślubie.

5. Czy zdjęcia są obrabiane komputerowo?

Oczywiście. Fotografuję w formacie .RAW, który uważa się za odpowiednik negatywu w fotografii analogowej. Jego konwersję uważa się natomiast za wywołanie. Nie przekazuję Klientom RAWów, ale pliki w formacie .JPG – wywołane, a następnie poddane profesjonalnej autorskiej obróbce. Jeśli chodzi o retusz twarzy – robię podstawowy, bardzo naturalny retusz. Większe zmiany są oczywiście możliwe, ale robię je tylko na wyraźne życzenie Klientów.

6. Jakiego sprzętu używasz?

Fotografuję dwiema lustrzankami pełnoklatkowymi marki Canon i obiektywami klasy L.

7. Jak będziesz ubrana na naszym ślubie?

Będę ubrana elegancko, odpowiednio do uroczystości, ale wygodnie, aby strój nie ograniczał ruchów (w końcu fotografowanie to również praca fizyczna). Buty – tylko ciche, aby stukot obcasów nie zakłócił ceremonii. T-shirtom i trampkom mówię zdecydowane „nie”.

 

Comments are closed.

fotograf dzieci warszawa

fotograf kobyłka

fotograf weselny warszawa

fotograf wołomin

fotografie ślubne warszawa

fotografia ślubna warszawa

fotograf ślubny warszawa

fotograf ząbki

fotograf marki

fotograf zielonka


Warning: call_user_func_array() [function.call-user-func-array]: First argument is expected to be a valid callback, 'make_footer' was given in /home/tolya/domains/tolya.vot.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 496